deborah cox we can't be friends download mp3 new nintendo 3ds xl zelda majora's mask edition robert schuster lawyer lindbergh high school football team skype.jar touch download ken berry sports complex address
  • Partnerzy

Primorsko-goranska

Region Primorsko-goranska graniczy na północy z Republiką Słowenii, na zachodzie z regionem o nazwie Istarska , na wschodzie z regionami Karlovac i Licko-senjska, natomiast w południowo-wschodniej części, przez Zatokę Kvarner, graniczy z regionem Zadarska.

Primorsko goranska

Powiat podzielony jest na trzy regiony – górski, przybrzeżny i region wysp- o ogólnej powierzchni 3582 km2 co stanowi 6,3% całkowitego terytorium kraju.

Górski (Gorski Kotar) ma umiarkowany kontynentalny klimat z górskich lasów i bogate w zasoby wodne i jest w okolicy znanej z doskonałej jakości powietrza i wody, a zatem ma bogate życie roślinne i zwierzęce. Teren nie jest zabudowany i jest słabo zaludnionych.W zachodniej części Górski Kotar najwyższe szczyty górskie Risnjak (1528m) i Snjeznik (1506m), podczas gdy we wschodniej części Bjelolasica (1534m) i Visevica (1428m). Pomiędzy tymi dwoma obszarami, w kierunku północno-zachodnim, jest nizinny obszar poprzez Dobra i doliny rzeki Kupa. Rzeki Kupa, największa w regionie, płynie w kierunku rzeki Sawy w kierunku rzeki basenów Morza Czarnego, a podziemny strumień Licanka przepływów w Dubracina, w kierunku Adriatyku

Według spisu z 2001 roku, Region Primorsko-goranska ma 305.505 mieszkańców. Co daje 6,9% w całej populacj kraju(4.437,000) i jest piątym co do wielkości miastem Chorwacji.

Miasto Rijeka – stolica Primorsko-goranska ma 143.800 mieszkańców jest trzecim co do wielkości miastem w Chorwacji – po miastach Zagrzeb (691.724) i Split (175.140). Najmniejsze miasto w Primorsko-goranska to Cres z 2959 mieszkańców, a najmniejszą miejscowością jest Brod Moravice z 985 mieszkańcami.

Powiat Primorsko-goranska

Członkowie:
Członkowie stowarzyszeni ze statusem obserwatorów:

Nasi Partnerzypoznaj ich


Członkowie stowarzyszeni ze statusem obserwatorów: Opole Voivodeship